RDFRA National Executive and Formation Committees

RDFRA National Executive Committee (2021-2023)

 

President:               

Member:      

Member:              

Member:                         

Member:                 

Member:                 

Member:                 

Member:                 

Member:                 

RDFRA 1 Brigade Committee (2021-2023)

 

Chairperson:          

Vice-Chair:              

Secretary:               

Member: 

Member:                 

Member:                 

Member:                 

NEC Rep:                 

NEC Rep:                 

RDFRA 2 Brigade Committee (2021-2023)

 

Chairperson:         

Vice-Chair:              

Secretary:               

Member:                 

Member:                 

Member:                 

Member:                 

NEC Rep:              

NEC Rep:                 

RDFRA DFTC/DFHQ Committee (2021-2023)

 

Chairperson:          

Vice-Chair & Sec:          

Member:              

Member:                 

Member:                

Member:                 

Member:                 

NEC Rep:                 

RDFRA NSR Committee (2021-2023)

 

Chairperson:          

Vice-Chair:              

Secretary:               

Member:                 

Member:                 

Member:              

Member:                 

NEC Rep:                 

Eugene Gargan

Martin Cooney

Ciaran Curran

John Leahy

Jo McCarthy

Paul Murphy

Marie Quaid

David Rodgers

James Scanlon

27 Infantry Battalion Headquarters

DFTC Transport Group, Transport School

2 Brigade Training Centre

12 Infantry Battalion, E Company

Military College, DF Physical Education School

2 Brigade Field Engineer Group

1 Brigade Transport Company

Cork Unit, Naval Service Reserve

Limerick Unit, Naval Service Reserve

Ken Griffin

John Hanley

Aisling Griffin

Billy Morton

Ian Sims

Shane Smyth

Liam Strahan

John Leahy

Marie Quaid

1 Brigade Artillery Regiment, No 5 Battery

12 Infantry Battalion, C Company

12 Infantry Battalion, E Company

1 Brigade Cavalry Squadron

12 Infantry Battalion, C Company

1 Brigade Cavalry Squadron

1 Brigade Artillery Regiment, No 4 Battery

12 Infantry Battalion, E Company

1 Brigade Transport Company

Fergal Fitzgerald 

Paul Crossan

Michael Oviawe

Eric Brennan

Mark Ecock

Daniel Heaslip

Shane Lynam

Ciaran Curran

Paul Murphy

2 Brigade Training Centre

6 Infantry Battalion C Company

6 Infantry Battalion D Company

7 Infantry Battalion D Company

2 Brigade Central Medical Unit detachment

2 Brigade Cavalry Squadron

7 Infantry Battalion C Company

2 Brigade Training Centre

2 Brigade Field Engineer Group

Nichola Kiernan

Alan Grant

Hanna Begley

Niall Costello

Dylan Hennigan

John Hopkins

Mark Lande

Martin Cooney

Military College, Cavalry School

1 Mechanised Infantry Company

1 Armoured Cavalry Squadron

Defence Forces Headquarters, J4 (Logistics)

1 Armoured Cavalry Squadron

1 Armoured Cavalry Squadron

1 Armoured Cavalry Squadron

DFTC Transport Group, Transport School

Eoin Colgan

Sarah Kerr

Caroline O'Connor

Liam Deasy

Gavin Murphy

Keith O'Sullivan

Evan Tobin

James Scanlon

Dublin Unit, Naval Service Reserve

Waterford Unit, Naval Service Reserve

Waterford Unit, Naval Service Reserve

Cork Unit, Naval Service Reserve

Cork Unit, Naval Service Reserve

Dublin Unit, Naval Service Reserve

Limerick Unit, Naval Service Reserve

Limerick Unit, Naval Service Reserve